Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 01.07.2017 22:29:11

V Železnikih odločale desetinke

Na reliju v Železnikih, tretji postaji državnega prvenstva, je bil konec zelo razburljiv. Rok Turk (Peugeot 208 R5) je dobil dirko v slovenski konkurenci z drugim mestom, le dve desetinki pa sta mu zmanjkali, pa bi slavil tudi skupno zmago, a je na vrhu ostal Slovak Vlastimil Majerčak (Ford Fiesta R5).

Čeprav razlike niso bile velike, je še po polovici dirke kazalo, da bo šla zmaga na Slovaško. Po dveh uvodnih petkovih hitrostnih preizkušnjah in prvih treh današnjih je bil v vodstvu Majerčak, najboljši Slovenec Turk na drugem mestu je takrat zaostaja 11 sekund.

Razlika se je povečala že na 23 sekund po osmi hitrostni preizkušnji, po deveti in predzadnji pa je bila še 18 sekund za slovaškega dirkača.

A Turk je v zadnji preizkušnji četrtega relija v okolici Železnikov naredil skoraj nemogoče; razliko je povsem zmanjšal, na koncu pa sta mu na "power stagu" v Dražgošah zmanjkali le dve desetinki, pa bi poskrbel za popoln preobrat. Turk je bil sicer na tem "brzincu" tretji, a kar 17 sekund boljši od petega Majerčaka.

Slednjemu sta dve desetinki ostali, Turk je bil lahko vseeno zadovoljen z zmago v domači razvrstitvi, zanj je bila druga v sezoni po zmagi na drugem reliju v Velenju, medtem ko prve dirke zaradi tehničnih težav ni končal. "Zmaga v domačem prvenstvu, osvojila sva tudi drugo mesto v skupni razvrstitvi. Po dramatični zadnji hitrostni preizkušnji sva za prvim mestom zaostala le dve desetinki. Kakšen zaključek! Zmaga za državno prvenstvo, odličen reli in fantastičen rezultat za celotno ekipo," je bil prvi odziv zadovoljnega Turka po koncu dirke.

Tretji je bil danes na koncu Italijan Claudio de Cecco (Hyundai i20), ki je za najhitrejšim zaostal 15 sekund, četrti Nemec Hermann Gassner mlajši (Hyundai i20 R5) s 26 sekundami zaostanka.

Na petem in šestem mestu sta reli končala naslednja slovenska dirkača. V boju za drugo domačo stopničko je Aleks Humar (Peugeot 208 R2) premagal Darka Peljhana (Mitsubsihi Lancer EVO X), razlika med njima je bila 26 sekund, do konca prve deseterice pa so se nato zvrstili sami slovenski dirkači: sedmi je bil Grega Premrl (Citroen DS3), osmi Denis Mrevlje (Peugeot 208 R2), deveti Aleš Zrinski (BMW M3), deseti pa Simon Rončel (Peugeot 208 R2).

Dirkači v DP bodo zdaj imeli daljši poletni premor, saj je naslednja dirka načrtovana šele v začetku septembra v Novi Gorici.