Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 25.06.2017 18:53:40

Cairoliju dirka v Ottobianu, Gajser deseti

hondaproracing.com
Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v italijanskem Ottobianu, zanj prvi po daljšem premoru zaradi poškodbe, končal na desetem mestu in dobil 21 točk za SP. Slavil je domačin Antonio Cairoli, ki je bil najboljši v obeh vožnjah in z novimi 50 točkami še povečal vodstvo v SP v elitnem razredu MXGP.

V prvi vožnji je bil Gajser deseti, v drugi enajsti, skupno pa je to na dirki pomenilo deseto mesto.

Na vrhu je z dvema zmagama in vsemi 50 točkami Cairoli prepričljivo ugnal vse tekmece, najbližje je bil Nizozemec Jeffrey Herlings s 44 točkami, tretje mesto na dirki je pripadlo Britancu Maxu Anstieju s 36.

Za Gajserja je bil nastop v Italiji prvi po dveh dirkah prisilnega počitka, ko je okreval po hujši poškodbi, posledici številnih padcih na prejšnjih tekmah. Zdaj je v skupnem seštevku na petem mestu, ima 282 točk. Današnji zmagovalec Cairoli ima na prvem mestu v SP zdaj že 431 točk, drugi je Francoz Gautier Paulin (364), tretji pa Belgijec Clement Desalle s 361.

V Italiji sta v razredu MXGP nastopila še dva slovenska dirkača, brata Jernej in Peter Irt, ki pa sta ostala brez točk. Peter Irt je bil v obeh vožnjah 23., Jernej Irt pa je nastopil le v prvi, ki jo je končal na 31. mestu.

SP se bo nadaljevalo že naslednji teden s preizkušnjo v portugalski Aguedi.

Značke: motokros, sp