Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 21.05.2017 07:22:29

Jerman tretji v Oscherslebnu

Slovenski motociklist Marko Jerman je na dirki svetovnega vzdržljivostnega prvenstva v nemškem Oscherslebnu osvojil tretje mesto. Njegova ekipa Maco Racing Yamaha je po osmih urah dirkanja za zmagovalci zaostala tri kroge.

Na tretji dirki sezone 2016/2017 in drugi letošnji so slavili dirkači Yamahe Španec David Checa, Francoz Mike Di Meglio in Italijan Niccolo Canepa, ki so v osmih urah prevozili 318 krogov. Odločitev o zmagi je bila tesna, saj so Avstralec Broc Parkes, domačin Marvin Fritz in Japonec Kohta Nozane (Yamaha) za njimi zaostali le 30,6 sekunde.

Jermanova ekipa, vozila sta še Švicar Gregory Junod in Brazilec Anthony Dos Santos, je za najhitrejšimi zaostala za tri kroge, tekmece na četrtem mestu pa premagala za en krog.

Do konca sezone tega tekmovanja bosta na sporedu še osemurni dirki na Slovaškem in na Japonskem.

Značke: motociklizem, sp