8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 16.04.2017 14:57:55

Gajser tretji v prvi vožnji Pietramurate

Tim Gajser
Slovenski motokrosist Tim Gajser je v prvi vožnji pete letošnje dirke svetovnega prvenstva v italijanski Pietramurati osvojil tretje mesto. Pred njim sta končala domačin Antonio Cairoli in Švicar Arnaud Tonus. Gajser je peto preizkušnjo SP začel kot vodilni v skupnem seštevku elitnega razreda MXGP. Druga vožnja bo na sporedu ob 17. uri.

Na dirki za VN Trentina prvič v tej sezoni Gajser ni ednini Slovenec; na startu sta bila še Klemen Gerčar in Peter Irt, ki pa sta prvo vožnjo končala v ozadju. Irt je bil 33., Gerčar pa 38.

Gajser je v Italijo, kjer ga spremljajo tudi številni navijači, po zmagi v Mehiki pred 14 dnevi prišel na prvem mestu skupnega seštevka s 156 točkami, najbližji zasledovalec Cairoli jih je imel 136, po današnji prvi vožnji je Italijan zdaj razliko znižal na 15 točk.

Značke: motokros, sp